pondelok 3. júna 2013

Nekompromisná (srdce získané radikálnou láskou) by Hannah Farverová

http://www.zaex.sk/obalky_knih/nekompromisna_kumran.jpg
Máte pravdu. Toto vôbec nie je prvá kniha svojho druhu. Prvá z tých, ktoré kladú pod šošovku mikroskopu dievčenské, ženské srdce a hľadia naň naozaj veľmi, veľmi detailne. Vôbec nie je prvá, ktorá pomáha odokryť závoj, ktorým naša kultúra, stereotypy, tradícia dôkladne pozakrývala pravú identitu dievčaťa, pravú krásu, na ktorú sme pre tie závoje takmer zabudli. Veru nie. Nie je prvá a som si istá, že ani posledná.
A predsa je výnimočná. Táto kniha mieri do dievčenského srdca celkom inak- bez tých nasladlých, ružovučkých cukrových vát, ktorých sme sa dosť najedli v predchádzajúcich knihách, a ktoré nás jemnými tónmi romantickej hudby pozývali do krásy a jemnosti. (Nuž, ale treba pripomenúť, že takéto knihy nám ukazovali nežnosť, ktorá rozširovala naše srdce a viedla nás do Veľkého príbehu. Ani jedna z nich preto nie je zbytočná, alebo menejcenná). Nekompromisná vyzdvihuje to, za čo sme mi dievčatá často odsudzovaná a pre čo sme nazývané „nestálymi“, príliš „emotívnymi“, až priveľmi „nadšenými“, „zapálenými“- divokosť. Tú divokosť, ktorú nám do srdca vložil samotný Boh nie náhodne, ale aby sa v nej odrážala Jeho tvár a aby zjavovala jeho lásku. A jej poslanie.

Boli sme stvorené pre poslanie. Divokosť v nás má svoj dôvod.


Bolo by krátkozraké povedať, že na každú otázku, ktorú Hannah v knihe kladie má aj odpoveď. Nemá. A ani nemusí mať. Dôležité je objaviť poslanie, nájsť Lásku, vstúpiť do nej. Všetko ostatné vychádza z toho.
Kniha vstupuje do oblastí o ktorých sa veľa nehovorí, veľa nepíše;, to takých, ktoré sú na úkor „dôležitejších“ vecí častokrát zamietnuté pod koberec- emocionálna čistota, feminizmus, obliekanie...

Predstav si lásku takú silnú, že sa od nej chvejú nebesá a pritom tak nežnú, že môže pohladiť srdce.Takže, aj keď je táto kniha len „jedna z mnohých“ je jediná. A napriek tomu, že predstavuje ženskosť, krásu a divokosť z iného uhla ako ostatné, na jednom sa všetky zhodujú- Prvoradá je Láska a jej odraz v nás.   

Tu sum up:
  1. A vás táto kniha zaujala a zaujala vás aj autorka a chceli by ste ju spoznať viacej, tak sa majte napozore. pretože už čo nevidieť bude Hannah Farverová hosťom tohto blogu. Veru tak. Veru tak. Veľká novina. Takže ak máte nejaké otázky, typy čo sa jej opýtať neváhajte a píšte. Bude to nářez. Verím tomu. 
  2. Ak si chcete knihu objadnať, posmeľujem vás veľmi, veľmi. A učinte tak tu, alebo cez hornú záložku na KUMRAN.sk.
  3. Nuž, a ak tuho premýšľate akéže knihy asi ešte hovoria o tejto téme, vedzte, že napríklad táto určite: Očarujúca.
  4. Fajn, na záver ešte jedna dôležitosť, neváhajte checknúť ani GODZONE shop, kde okrem podobných skvelých a ešte skvelejších kníh nájdete aj parádne oblečko a hudbu. Neváhajte a mrknite. Juchacha.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára